B. inggris

Pertanyaan

urutin dong please
1.but,her neighbor bought the same item in super market for Rp14.000.
2.sometimes she gets very lower price.
3.Mrs kusuma goes to traditional market every day.
4.As an example,she bought a kilogramme of egg in traditional market for Rp 12.000.
5. she finds that traditional market cost more cheper than a super market.
6.she likes go to traditional market because.she can bargain the price.

1 Jawaban

Pertanyaan Lainnya